Yüzyılın Anlaşması Nedir ? Neden Ertelendi ?

tarafından yayımlandı.
Yüzyılın Anlaşması Nedir ? Neden Ertelendi ?

Yüzyılın Anlaşması nedir?

Öncelikle Yüzyılın anlaşmasının ne olduğuyla başlayalım. Yüzyılın anlaşması Amerika Birleşik Devletleri ile İsrail Devleti arasında imzalanması ön görülen bir anlaşmadır.

Peki bu anlaşmanın detayları nelerdir , neden ertelendi ?

Yüz yılın anlaşması olarak adlandırılan anlaşma ABD ve İsrail devletleri tarafından Orta Doğu Barış Planı olarak lanse edilmiştir. Orta doğu barış planı anlaşmasının şubat ayında açıklanmayacağı ABD’nin Tel Aviv Büyükelçisi Friedman tarafından Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton un İsrail’i ziyareti sırasında gazetelere verdiği röportajda söylendi.Anlaşma hakkında çok fazla detaya girmeyen Friedman sadece anlaşmanın gerçekleşmesinin şubat ayında zor olabileceğini bildirdi.

Yüzyılın Anlaşması Orta Doğu Barış Planı Detayları Nelerdir ?

Yüzyılın anlaşması orta doğu barış planı 2018 yılında ortaya çıkmıştır. Trump’ın danışmanı ve damadı olan Jared Kushner Uluslararası Müzakereler Temsilcisi Jason Greenblatt , Orta Doğu turuna çıktıklarında, Mısır, Katar, Suudi Arabistan, Ürdün, ve İsrail’i ziyaret etmişlerdi. Orta Doğu barış planının merkezinde bulunan Filistin ile hiç bir görüşme sağlanmamıştır. Kısa bir süre sonra ziyareti gerçekleşen ülkelerin Yüzyılın Anlaşmasına destek verdiklerini İsrail’in HaYom Gazetesi duyurmuştur. Orta Doğu barış planı anlaşma detayları Avrupa’ya alternatif Doğal Gaz yolu açmak Rusların satış yapmasını engellemek, Kudüs’ü tam anlamıyla Filistinlilerden arındırmak.